Штаб защиты русских школ, официальный сайт
Адрес:
Штаб защиты русских школ
Рига, ул.Дзирнаву, 102а (Латвийский комитет по правам человека)

Тел.: для срочных случаев
+371 26466510
Эл.почта: f.progress.lv@gmail.com
vbuzaevs@rambler.ruCообщений на форуме: 0
Рассылки Subscribe.Ru
Латвийский Штаб защиты русских школ

Рассылка 'Латвийский Штаб защиты русских школ'Top.LV

WebList.Ru


На главную »» Jautājumi un atbildes
          Прямая линия
 
Datums:   

Atbildes uz lielāku daļu jautājumiem var saņemt, uzmanīgi izlasot šo tekstu:
Latvijas Republikas Satversme, VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības


Jūsu jautājums         Jautājumi [1 - 10]
2008-03-02 14:01
Krieg
Atkal jūs kurinat naidu starp tautām plānojot rīkojot provokācijas 16. martā. Jūsu fakti attiecībā pret leģionu ir padomju laikā safabricētt meli. Atcerieties, ka 1946. gadā Nirnbergas tiesa nepieskaitīja latviešu leģionu pie "Waffen - SS" un neatzina par noziedzīgu. Leģions nepiedalījās noziegumos pret cilvēci, jā viņā bija iekļauti policijas bataljoni, bet tie jau nebija leģionāri. Un paši leģionāri viņus ienīda. Leģionāri deva zvērestu Ādolfam Hitleram tikai kā bruņoto spēku virspavēlniekam, bet nevis kā nācijas un reiha vadonim. (Palasiet zvēsresta tekstu.) Un ja leģionāri tik tiešām bija tādi "nacistu pakalpiņi" kā jūs abgalvojat. Tad paskaidrojiet, kādēļ no leģiona izveidoja sardžu bataljonus, kas Nirnbergā cietumos apsargāja nacistu kara noziedziniekus. Visa Eiropa mūs saprot izņemot jūs un Krievija. Tapēc arī ar savu šovinismu aizgājāt līdz tam, kad jūsu senču pieminekļus sāk pārvietot. Un traucē jums sivinēt 9. maiju
 Atbilde: 1. Jūs kaut kā izvēlieties - vai nu mums ir fakti, vai nu tie ir fabricēti. 2. Mēs, atšķirībā no jums, nebaidāmies sniegt norādi uz Nirnbergas spriedumu par SS: http://www.yale.edu/lawweb/avalon/imt/proc/judorg.htm#ss Tie, kas brīvprātīgi stājās SS (izņemot kavalērijas vienības), ir atzīti par noziedzniekiem automātiski, pārējie - ja pastrādāja konkrētus noziegumus. 3. Leģionā tika iekļauti policijas bataljoni, bet ie nebija leģionāri? Komentāri lieki. 4. "Leģionāri deva zvērestu Ādolfam Hitleram tikai kā bruņoto spēku virspavēlniekam" - un no tā palika labāki? 5. "kādēļ no leģiona izveidoja sardžu bataljonus, kas Nirnbergā cietumos apsargāja nacistu kara noziedziniekus" - Tātad, tādi šie cilvēki izrādījās... Kas pie varas, tam uzticīgi kalpo. 6. "Visa Eiropa mūs saprot izņemot jūs un Krievija. Tapēc arī ar savu šovinismu" - Jūs vēl pasakiet, ka Izraēla un čigāni pateicas. Ja jūsuprāt turēt fronti, piesedzot Holokaustu, ir "saprotami"... Tad protams cīnīties pret šādiem saprotamajiem pārcilvēkiem un glābt "kaut kādus" ebrejus/čigānus ir šovinisms
 
2008-02-01 21:59

Latvija ir tikpat mūsu zeme, cik latviešu. Un cīnījās par to dažādu tautu pārstāvji. Daudz, piemēram, ne tikai latviešu, bet arī krievu un ukraiņu, gāja bojā, lai Latvijā varētu mācīties gan latviešu, gan krievu valodā - ne tikai vāciski. Es šobrīd nerunāju par padomju okupantiem! Kā jau teicu jums nav ne mazākās sajēgas!!! Jūsu zeme ir PSRS, nevis Latvija. Vēl interesants citāts, ka ukraiņi cīnījās, lai Latvijā varētu mācīties krieviski... :)))
 Atbilde: Padomju armija, tai skaitā arī latviešu strēlnieki, cīnījās par to, lai Latvija varētu palikt par sevi, daudzveidīgu Latviju, nevis tikt pārvāciskota un "judenfrei", par ko karoja esesieši. Gan ukraiņi, gan latvieši, gan krievi Sarkanajā armijā karoja par to, lai Latvija būtu brīvāka nekā tā, par kādu Latviju (precīzāk - Ostlandi) karoja hitleriskā koalīcija. Šī brīvība protams bija relatīva, it īpaši staļinisma laikos - un tomēr tieši tā ļāva mācīties Latvijā gan krieviski, gan latviski.
 
2008-01-26 19:04
juris
Sveicināti, nu diemžēl tur neko nepadarīsi lielākā daļa latviešu uzskata tos esesiešus par tautas varoņiem un tātad ja jūs vēršaties pret viņiem jūs vēršaties pret latviešiem. Tātad vienotības nebūs. Īstenībā būtu ļoti labi priekš jums ja jūs varētu veikt latviešu vidū aptauju par šo tēmu. Un tad mēs zinātu kam ir taisnība. un ja gadījumā taisnība izrādīsies man tad jūs automātiski paliekat nelojāls šai valstij un tautai, jo protestējat pret tautas varoņiem.
 Atbilde: 1. Par laimi, vairums latviešu neatbalsta esesiešu slavināšanu - to var redzēt 16. martā ielās un vēlēšanu rezultātos (NSS, LL, VL, TB/LNNK rezultāti). Cita lieta, ka vairums atklāti pret to arī nenostājas. 2. Jums ir aplama loģika: ja kāds vēršas pret vairākuma kļūdām, tas nenozīmē, ka viņš ir pret šo vairākumu vai valsti. Vai tie vācieši, kas iestājās pret "demokrātiski" uzvarējušu Vācijas nacismu, bija pret Vāciju un vāciešiem? (NB Redzot jūsu loģiskas domāšanas spējas, nākas skaidrot, ka mēs nepielīdzinām LR 3. reiham - mēs parādām jūsu loģiku) 3. Kāpēc jūs vēlaties aptauju veikt tikai latviešu vidū? Latvieši nav visa Latvijas tauta. Un kāpēc jūs, vēl neveicot aptauju, jau apgalvojat, ka zināt latviešu viedokli?
 
2008-01-25 20:47

Domājat, ka latvieši cīnījās par savu zemi, lai jūs šeit varētu mācīties dzimtajā valodā? Domāju, ka par to jums nav ne mazākās nojēgas...
 Atbilde: Latvija ir tikpat mūsu zeme, cik latviešu. Un cīnījās par to dažādu tautu pārstāvji. Daudz, piemēram, ne tikai latviešu, bet arī krievu un ukraiņu, gāja bojā, lai Latvijā varētu mācīties gan latviešu, gan krievu valodā - ne tikai vāciski.
 
2008-01-17 23:37
Ļeņins
Kad Jūs atbrīvosieties no padomju laikā iepotētās pārākuma sajūtas?
 Atbilde: Ieskatieties mūsu prasībās: nevienā nav ne pēdas no pārākuma sajūtas. Tik tieksme pēc līdztiesības! Mūsu darbības laukā galvenokārt - tiesībās, kur ir pieprasījums, mācīties dzimtajā valodā par savu budžetā ieguldīto naudu.
 
2008-01-13 20:13
kkk
4. "katram bija taisnība tajā karā" - nebija taisnības tiem, kas karoja Hitlera pusē. Var saprast tos, ko iesauca - un mēs neprasām tos kaut kā represēt. Bet tie, kas Rīgas ielās izrāda lepnumu ar to, ka palīdzējuši Hitleram veikt Holokaustu, turot fronti pret antihitlerisko koalīciju, ir cilvēka tiesību konsekventie ienaidnieki - tāpēc viniem mēs neatzīstam tās brīvības, ko viņi cenšas atņemt pārējiem.???????????????? Tu nu gan esi stulbs īsts padomju produkts. Ko tad vajadzēja gaidīt sarkanos fašistus, kuri te laupīja un varoja un šāva mierīgos iedzīvotājus un atkal gaidīt 1940 gadu lai atkal būtu 34 000 izsūtīto uz sibīriju.
 Atbilde: Centieni vienādot antihitlerisko koalīciju, kura protams nebija svēta, ar nacismu, ir centieni mazināt nacisma noziegumus. Neviens te nenoliedz staļiņisma noziegumus - Latvijā vien desmitiem tūkstošu izsūtīto, bet jāapzinās atšķirība - Vācijas nacisms Latvijā tos pašus desmitus tūkstošu mierīgo iedzīvotāju nonāvēja.
 
2008-01-07 23:42
Romans.
Labi pieņemsim, ka jūs cīnaties par savas tautas tiesībām, jūs neasat vēsturnieku klubs. Pieņemsim jums dotu pilnīgas tiesības skolās visus priekšmetus mācīties jūsu dzimtajā krievu valodā, bet vai tad tas nozīmē ka krievu valodai jābūt tikapt oficiālai Latvijas valodai. Un vēl kas, lai gan jūs neasat vēsturnieku grupa, daudzi no jums visaktīvāk protestē pret 16. martu, bet jūs taču neasat vēsturnieku grupa un uz jums tas neatiecas. Sanāk tā. Tieši ar šiem protestiem un vandāliņiem jūs arī radat sliktu, antilatvisku iespaidu un brīnaties kapēc jums nedod tādas pašas tiesības kā latviešiem. Lai Latvijā svin gan 16. martu, gan 9. maiju. Jo katram bija taisnība tajā karā.Mums jāsprot vienam otrs un jāliek miers šādos pasākumos, tad arī jūs noteikti saņemsiet ko vēlaties
 Atbilde: 1. "Pieņemsim jums dotu pilnīgas tiesības skolās visus priekšmetus mācīties jūsu dzimtajā krievu valodā, bet vai tad tas nozīmē ka krievu valodai jābūt tikapt oficiālai Latvijas valodai" - tikpat lielu statusu, kāds ir latviešu valodai, mēs arī neprasām. Bet nostiprinājums tiesībām noteiktos gadījumos lietot krievu valodu likumos un, vēlams, Satversmē, ir vajadzīgs, lai nedzīvotu pastāvīgos draudos, ka mums atņems šīs iespējas. 2. "lai gan jūs neasat vēsturnieku grupa, daudzi no jums visaktīvāk protestē pret 16. martu" - pret esesiešu godāšanu. Jā, te esam vienoti - un šī nav vēsture, tas noteik mūsdienās. 3. "ar šiem protestiem un vandāliņiem jūs arī radat sliktu, antilatvisku iespaidu" - Būt pret SS nenozīmē būt pret latviešiem vai Latviju - vai tad jūs identificējat šos jedzienus? Nekādu vandālismu mēs nepieļaujam. 4. "katram bija taisnība tajā karā" - nebija taisnības tiem, kas karoja Hitlera pusē. Var saprast tos, ko iesauca - un mēs neprasām tos kaut kā represēt. Bet tie, kas Rīgas ielās izrāda lepnumu ar to, ka palīdzējuši Hitleram veikt Holokaustu, turot fronti pret antihitlerisko koalīciju, ir cilvēka tiesību konsekventie ienaidnieki - tāpēc viniem mēs neatzīstam tās brīvības, ko viņi cenšas atņemt pārējiem.
 
2007-12-20 15:23
Romans.
Tik par jūsu pusi viens ir skaidrs, jums tēma , kas saistīta ar padomju genocīdu Latvijā, ir neaktuāla. Vai tā nav? Un kas jums īsti nepatīk Latvijas skolu sistēmā? Krievu skolās taču māca krievu valodu, kultūru utt. Ka tik jūs te negribat jaunu rusifikāciju, ka jau pierasa lai krievu valodu būtu tikpat oficiāla. Neaizmirstat ka šiet ir Latvija un te oficiālā būs latviešu. Pasakiet paldies ka latvieši nav tādi, kā rietumukraiņi, kas kategoriski nerunā ar krieviem krievu valodā. Interesanti, kapēc tur nav nekādu krievu skolu aizsardzību. Neliekas saprotami? Neaizejiet par tālu, tad būsim spiesti rīkoties kā ukraiņi.
 Atbilde: 1. Mums var būt visdažādākie viedokļi par padomju politiku Latvijā un tās aktualitāti mūsdienās - bet mēs neesam vēsturnieku klubs, esam krievu skolu aizstāvības štābs. Tiesības mācīties un mācīt bērnus, brīvi izvēloties mācībvalodu, nav saistītas ar vēstures vērtējumiem. 2. Mūs neapmierina, ka krievvalodīgiem LR neatzīst tādas pašas tiesības mācīties dzimtajā valodā kā latviešvalodīgiem. Ja latviešu skolās mācītu vien latviešu valodu, kultūru, bet alģebru liktu apgūt krieviski, tas jūs apmierinātu? 3. Mēs vēlamies pēc iespējas brīvu izvēli - kurā valodā mācīties. Arī prasība pēc oficiālās valodas nenozīmē tieksmi pēc rusifikācijas - mēs taču neprasām, lai latviešu valodai būtu zemāks statuss. 3. "Seit ir Latvija" - un liela daļa Latvijas tautas ir krievvalodīgie. Valsts nosaukums nav pamats diskriminācijai. 4. "būsim spiesti rīkoties kā ukraiņi" - arī Ukrainā ir pretestība asimilācijai. Pladies par draudiem, tie parāda, kas no mums ir agresīvs.
 
2007-12-18 09:55
Romans.
Vai jūs atzīstat Latvijas okupāciju 1940. gada jūnijā, kad to īstenoja PSRS? Pie tam Maskava ne tikai organizēja viltotas vēlēšanas, bet arī nolīga speciālus komunistu aģentus, kuriem bija uzdots sagaidīt padomju tankus Rīga ar ziediem, lai visai pasaulei parādītu, kā "latvieši" sagaidīja padomju " atbrīvotājus".
 Atbilde: 1. Štābistiem var būt visdažādākie viedokļi par vēsturi: mēs esam krievu skolu aizstāvju, nevis kāda vēstures redzējuma piekritēju štābs. Mēs esam demokrātiska cilvēku kopa un neprasām no domubiedriem vienoties jautājumos, kas nav štāba darbības sfēra. Tāds ir arī 1940. g. notikumu vērtējums - tiesības mācīties vairāk nekā trešdaļas LR iedzivotāju dzimtajā valodā no tā nav atkarīgas. Tāpēc jūsu jautājums te ir tikpat dīvains, kāds tas būītu, piemēram, ornitologu portālā. 2. Arī dīvains ir formulējums "Vai jūs atzīstat..." - cilvēkiem ir dažādi uzskati, godīgāk būtu jautāt "kā jūs vērtējat...". 3. Katrā gadījumā esam par vārda brīvību - lai cilvēki varētu izteikt savu viedokli, arī par to, vai 1940 .g. notikumi vērtējami kā okupācija, nebaidoties no represijām.
 
2007-09-13 09:23
J.T.
Tik cītīgi apsaukājot latviešus par fašistiem un piedēvējot tik neadekvāti lielam latviešu skaitam lomu ebreju iznīcināšanā, jūs tikai pūšat nacistiskās Vācijas propagandas stabulē:/ Latvijā holokausts tika uzsākts uzreiz pēc vācu ienākšanas un tika pabeigts nepilna gada laikā, lielākā daļa Latvijas sabiedrības bija tikai dzirdējuši baumas par šiem notikumiem. Tas notika pēc vācu iniciatīvas Jekelna vadībā (pēc kara viņš tika Rīgā pakārts ). Okupācijas spēku ziņojumos uz Berlīni pat tika uzsvērts ka Latvijā nav izdevies izraisīt "ebreju grautiņus". Tas ko Jūs tagad atstāstāt ir tikai vācu propogandas mērķis - parādīt ka vietējās tautas pašas nīst un iznīcina ebrejus, tāda politika tika izvērsta gandrīz visās okupētajās zemēs un tas bija tikai propagandisku apsvērumu dēļ. Pirms kara Latvija bija gandrīz vienīgā valsts Eiropā kas sniedz patvērumu (aptuveni 3 tūkstošiem) ebreju, kuri bēga no nacistu režīma Vācijā. Latvija nebija antisemītismam labvēlīgas augsnes.
 Atbilde: 1. Nevienā mūsu rakstā jūs neatradīsiet latviešu vai jebkādas citas tautības dēvēšanu par fašistiem. 2. "Tik neadekvātam skaitlim" - kādam? Un vai mēs runājam tikai par latviešiem? Un runājot par latviešiem - vai tad mēs neminam kā varoņus tos, kas karoja pret fašismu? Paskatieties mājaslapas galvenajā ziņu lentē. 3. "Baumas"?? Cilvēki pazūd desmitiem tūkstošu - tā ir acīmredzamība. To nevarēja nezināt. Vieni izvēlējās karot par to, citi pret, trešos kādā no šo pušu armijām iesauca. 4. Augsni antisemītismam Latvijā rūpīgi sagatavoja K. Ulmanis ar savu nacionālismu.
 
| вперед

Parse error: syntax error, unexpected ';' in /usr/local/apache/htdocs/shtab/golosovanie/identif/questions.ebs on line 4