Штаб защиты русских школ, официальный сайт
Адрес:
Штаб защиты русских школ
Рига, ул.Дзирнаву, 102а (Латвийский комитет по правам человека)

Тел.: для срочных случаев
+371 26466510
Эл.почта: f.progress.lv@gmail.com
vbuzaevs@rambler.ruCообщений на форуме: 0
Рассылки Subscribe.Ru
Латвийский Штаб защиты русских школ

Рассылка 'Латвийский Штаб защиты русских школ'Top.LV

WebList.Ru


На главную »» Документы
          Прямая линия
 
2005-04-19
 
Krievu skolu aizstāvju Otrā kongresa aicinājums latviešu tautai
 
Cienījamie līdzpilsoņi!

Daudzus gadsimteņus Latvijas zemē blakus latviešu tautai dzīvoja krievi, baltkrievi, lietuvieši un citas etniskās izcelsmes cilvēki. Pirms piecpadsmit gadiem daudzi cittautieši balsoja par Latvijas neatkarību. Kopā mēs sapņojām par kopīgām omulīgām mājām, cerējām uz labāku, brīvāku dzīvi demokrātiskajā Latvijā.
Tautas Fronte solīja pilsonību visiem, iespēju brīvi lietot dzimto valodu, mazākumtautību skolu saglabāšanu. Diemžēl politiķi, kuri nāca pie varas, mūs piekrāpa, sadalīja pilsoņos un nepilsoņos, no vienas iedzīvotāju daļas izveidoja “ienaidnieka tēlu”, kas ļauj šiem politiķiem netraucēti iedzīvoties bagātībā uz tautas rēķina.
Pēdējo gadu laikā, pielietodama taktiku “skaldi un valdi”, valdošā elite ķērās klāt mūsu bērniem un mazbērniem – piespiedu kārtā tika ieviesta nevienam nevajadzīgā “Izglītības reforma”, kas paredz, ka skolnieki pārsvarā mācīsies valodā, kura nav viņu dzimtā. Nedemokrātiskā, asimilējošā “reforma” traucē mācību procesu, laupa bērniem vēlmi mācīties, ved pie izglītības kvalitātes krasas pazemināšanas, daudziem ne tikai vidējā, bet arī pamatizglītība kļūs par nepieejamu greznību, līdz ar to viņi zaudēs iespējas atrast darbu.
Vai mēs varam to pieļaut? Nē, nevaram, jo bērni ir mūsu dzīves lolojums. Derētu atcerēties, ka pat padomju režīms neliedza latviešu bērniem iespēju mācīties savā dzimtajā valodā.
Nacionālistiskie politiķi apgalvo, ka mūsu antipātija pret tā saucamo “Izglītības reformu” ir saistīta ar necieņu pret Latviju un latviešiem, ar nevēlēšanos mācīt latviešu valodu un runāt latviski, ka protestējošie skolnieki un viņu vecāki ir tā saucamā “piektā kolonna” un “Maskavas roka”.
Mēs, krievu lingvistiskās kopienas pārstāvji, kategoriski atspēkojam šo mītu. Daudzkārt, griežoties pie varas pārstāvjiem, mēs esam pieprasījuši : tai vietā, lai pasniegtu matemātiku un ķīmiju latviešu valodā, vajadzētu vismaz pusotras reizes palielināt latviešu valodas mācību stundas mazākumtautību skolās. Tieši tā tas bija pirmskara Latvijas Republikas nacionālo minoritāšu skolās. Mūsu ideāls ir augsti izglītots krievu skolas absolvents, kurš brīvi pārvalda latviešu valodu, ir saglabājis savu nacionālo kultūru un spējīgs ar cieņu izturēties pret sava novadnieka - latvieša nacionālo kultūru.
Vardarbīgā “Izglītības reforma” jau izsauca izglītības līmeņa pazemināšanos, un perspektīvā novedīs pie alkoholisma, narkomānijas un noziedzības līmeņa pieauguma cittautiešu vidū, kā arī izraisīs starpnacionālo saspīlējumu sabiedrībā. Šīs “reformas” sekas skars ikvienu.
Par vienu no “reformas” neizbēgamajām sekām kļūs arī cittautiešu bērnu masu pieplūdums no erzacskolām pilnvērtīgās latviešu skolās, kas īpaši sāpīgi skars lielpilsētu latviešu iedzīvotājus. Mācību process tiks pielāgots visnesekmīgākā bērna iespējām, bet kosmopolitizētās latviešu skolas nespēs kalpot par latviešu kultūras šūpuli.
Mēs ar dziļu cieņu izturamies pret Latviju un latviešiem, skaidri apzināmies, ka ir nepieciešams mācīt latviešu valodu un prast runāt latviski. Mēs nepieprasām no mūsu valsts kaut ko tādu, kas pārsniegtu to, kas bija ļauts mazākumtautību bērniem pirmskara Latvijā vai latviešu bērniem PSRS laikos.
Cienījamie līdzpilsoņi! Mēs griežamies pie Jums, mūsu kaimiņiem, cerēdami uz sapratni un atbalstu. Mēs vēlamies, lai Jūs saprastu – mums neatstāja citu izvēli un, aizstāvēdami savus bērnus, mēs esam spiesti cīnīties pret šo valdību. Lūdzam, neuztveriet to, kā cīņu pret Latviju un visu latvisko. Mēs mīlam Latviju tikpat stipri, kā to mīlat Jūs.

Rīga 2005. gada 17. aprīlī
 
Откликов: 9 Обсудить на форумеОбсудить на форуме


Parse error: syntax error, unexpected ';' in /usr/local/apache/htdocs/shtab/golosovanie/identif/questions.ebs on line 4